Олимпийският шампион от последните три Олимпиади САЩ загуби сензационно на четвъртфиналите в женския футболен турнир.

Американките отстъпиха с 4:5 след дузпи пред тима на Швеция, след като редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Резултатът бе открит след час игра от резервата Стина Блекстениус. В 77-ата минута обаче Алекс Морган изравни за американките.

До края на редовното време и в продълженията нов гол не падна и така съдбата на първия четвъртфинал трябваше да бъде решена с дузпи.

При тях първия пропуск направи капитанката и голмайстор на "янките" Алекс Морган. Линда Сембрант пропусна при третия наказателен удар за Швеция.

Така след 4 дузпи резултатът бе равен - по 3 вкарани и за двата отбора.

Тогава обаче една от най-опитните в състава на Щатите Кристен Прес пропусна, а за разлика от нея Лиса Далквист вкара и прати Швеция сред четирите най-добри отбора на Игрите.

Съперник на Швеция в полуфиналите ще бъде победителят от двубоя между домакина Бразилия и Австралия./БТА