Американката Кайла Харисън защити олимпийската си титла в категория до 78 килограма от турнира по джудо за жени, след като победи с ипон французойката Одри Чьомео. Победата на Харисън беше очаквана, след като американката доминираше над всяка своя съперничка по пътя към финала, а първият й мач продължи едва 43 секунди.

Харисън, която е и първата американка със злато в джудото, след това се изправи срещу унгарката Абигел Йо, която беше спечелила последните три мача помежду им. Американката обаче я надви с ипон 2:15 минути преди края. След като двете й най-големи съпернички бяха елиминирани - Йо и бразилката Майра Агияр, Харисън не срещна съпротива до златото.

На полуфинала тя отстрани словенката Анамари Веленсек, а в последния си мач подходи много агресивно срещу Чьомео и това даде резултат. Французойката беше пасивна и извърши две нарушения след седемте атаки само през първата минута, което я принуди да се открие. Харисън се възползва и спечели с ипон 12 секунди преди края. Бронзовите медали останаха за Агияр и Веленсек.