Световната и европейска шампионка Каролина Марин (Испания) спечели титлата на олимпийския турнир по бадминтон при жените в Рио де Жанейро.

Водачката в световната ранглиста победи на финала индийката Пусарла Синду с 19:21, 21:12, 21:15 след 80 минути игра.

23-годишната левичарка от Испания, известна като Рафаел Надал на бадминтона, загуби драматично първия гейм, но във втория доминираше, а в решаващата трета част тя рано поведе с 6:1 точки. В последствие 21-годишната индийка изравни при 10:10, но до края Марин доминираше, за да триумфира.

Така испанката стана първата олимпийска шампионка по бадминтон в историята при жените, която не е азиатка.
С бронза се окичи бившата световна шампионка за девойки Нодзоми Окухара (Япония), която спечели без игра в малкия финал срещу Сюежуй Ли (Китай). Китайката, златна медалистка от Игрите в Лондон 2012, се отказа заради тежка травма на коляното.