Националният отбор на Хърватия победи с 29:28 (14:12) действащия олимпийски и световен шампион Франция в мач от група "А" на турнира по хандбал за мъже от Рио де Жанейро.

Двата тима са равни на върха в групата с по шест точки, но французите имат категорично предимство в головата разликата.

Хърватите, трети от олимпийските игри в Лондон, водеха с три гола в средата на второто полувреме, но французите изравниха след 41:48 минути игра с гол на Тимъти Нгесан, който даде аванс на своя тим само 65 секунди по-късно.

Хърватите все пак успяха да изравнят и отново да поведат в резултата, а минута и 28 секунди преди края Златко Хорват вкара петия си гол в мача и донесе успеха на отбора си.

Мишел Гигу беше най-резултатен в мача с десет гола в полза на французите, а Марко Коплар отбеляза шест за хърватите.

Германия победи Словения с 25:28 (12:11) в мач от група "Б" и двата тима повториха ситуацията от другия поток - равенство на върха с по шест точки. Словенците водеха в резултата на полувремето, но безответни голове на Паул Друкс, Уве Генсхаймер, Тобияс Райхман, Хендрик Пекелер и отново на Райхман дадоха непреодолим аванс на германците.

Уве Генсмайер в крайна сметка вкара шест гола за Германия, колкото отбеляза и Юре Доленец за Словения./БТА