Четирикратният световен шампион по хандбал за жени Русия се класира за четвъртфиналите на на олимпийския турнир в Рио де Жанейро. Възпитаничките на Евгени Трефилов продължиха перфектното си представяне, като записаха трета поредна победа в група "Б" след 36:34 (15:18) над Швеция.

Скандинавките, бронзови медалистки от последното европейско първенство, владееха инициативата до средата на второто полувреме, като в 38-ата минута имаха аванс от 24:18.

Рускините обаче постепенно овладяха контрола върху срещата и след серия от 7:3 гола изравниха за 27:27 малко повече от 11 минути преди края.

Последното равенство дойде при 31:31, след което състезателките на "Сборная" реализираха три безответни гола и в последните малко повече от две минути не допуснаха обрат.

Даря Дмитриева и Владлена Бобровникова се разписаха по 6 пъти за успеха.

Изабеле Гулден вкара 11 гола за шведките, но това не беше достатъчно и те допуснаха първо поражение в надпреварата.

Русия се стреми към първа олимпийска титла в историята, след като постигна най-доброто си класиране в Пекин 2008, когато спечели сребърните отличия.

В двата късни двубоя от групата Република Корея спечели първа точка, след като завърши наравно 35:35 със световния вицешампион Холандия, а Франция надигра лесно аутсайдера Аржентина с 27:11.

Ивете Брох и Нике Грут завършиха с по 7 гола за холандките, а 11 за корейките вкара Гуон Хан На.

За Франция Манон Юте вкара 8 гола, а Лариса Ландре добави 6.

В класирането водач е Русия с 6 точки, следвана от Франция и Швеция с по 4, Холандия с 3, Република Корея с 1 и Аржентина без актив.

В група "А" олимпийският, световен и европейски шампион Норвегия разгроми Ангола с 30:20 (16:8) и нанесе първо поражение на 11-кратния африкански първенец в турнира.

Скандинавките стартираха отлично и поведоха с 8:1 малко преди средата на първото полувреме, с което до голяма степен рано предрешиха крайния победител.

Звездата на норвежките Нора Мьорк беше най-резултатна с 8 попадения.

Изабел Гиало беше най-добра за анголките също с 8 гола.

Кристина Нягу се разписа 10 пъти, а Румъния победи с 25:21 олимпийския вицешампион Черна гора в мач от група "А".

С този успех румънките спечелиха първите си точки в Рио 2016.

Бронзовият медалист от предишните олимпийски игри Испания постигна втора победа в групата, след като се наложи с 29:24 над домакина Бразилия.

Нереа Пеня вкара 8 гола за Испания, а Александрина Кабрал и Елизабет Пинедо добавиха по 6 за победителките. За бразилките 7 гола вкара Фернанда Франка да Силва.

Срещи от груповата фаза на турнира по хандбал за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро: