Олимпийският, световен и европейски шампион Норвегия победи Черна гора с 28:19 (16:11) и се класира за четвъртфиналите на турнира по хандбал за жени на Игрите в Рио де Жанейро.

В среща от четвъртия кръг в група "А" скандинавките надделяха категорично над съперника в повторение на двубоя за титлата от Лондон 2012 след 6 попадения на звездата си Нора Мьорк. Черногорките допуснаха четвърта поредна загуба и отпадат от надпреварата. Джурджина Яукович вкара 5 пъти, но това не беше достатъчно.

Бразилия също продължава във фазата на директните елиминации след победата с 28:24 над Ангола. Паула Бело вкара седем гола за домакините на турнира. Румъния се наложи над европейския вицешампион Испания с 24:21 (13:11) и също остана с надежди за продължаване напред. Световните вицешампионки от Холандия останаха само с една победа след четвъртите мачове в група "Б", след като завършиха 29:29 (16:13) срещу Швеция в изключително драматичен мач. Холандките са четвърти в потока с актив от четири точки, докато шведките, трети от европейските финали през 2014-а година, са втори с пет пункта. Двата отбора играеха за място на четвъртфиналите и атакуваха още от началото на мача.

Дясното крило на шведките Натали Хагман изнесе невероятен мач и вкара осем гола само през първото полувреме срещу най-добрия вратар на турнира до момента Тес Уестер, благодарение на което шведките поведоха с три попадения до почивката. Холандките отговориха със серия от 5:1 гола в началото на второто полувреме и поведоха с 18:17, но головите възможности в тези първи пет минути бяха доста повече от реализираните - цели 14. Хагман обаче отново задържа своя тим в мача, като неин гол от линията за наказателен удар изравни резултата при 27:27 в 25-та минута.

Швеция поведе близо четири минути преди края с гол на Линеа Торстенсон, а малко след това Анелика Вален направи резултата 29:27 в полза на скандинавките. Холандките намалиха чрез Анджела Малестейн минута и половина преди края, а Даник Снелдер проби през центъра и се разписа за 29:29 само две секунди преди края на мача. В крайна сметка Хагман завърши мача с 14 гола от 15 изстрела, а най-резултатна за Холандия с пет попадения беше Малестейн.