Българският борец Михаил Ганев надви монголеца Уйтумен Оргодол в категория до 86 кг в квалификация на свободната борба.

Монголецът взе преднина от 2:0 точки през първата част, постигнати след избутване и предупреждение за пасивност срещу 31-годишния ни борец.

Ганев успя изравни резултата /2:2/ през втората част. В края на схватката обаче монголецът успя да вземе преднина от 2 точки, преди в последната секунда нашият борец да възстанови равенството /4:4/ и да вземе последната решителна точка.

Последва протест от страна монголския щаб, и бяха присъдени нови две точки за монголеца.

И от нашия лагер обжалваха, искайки туш, и реферите уважиха искането, приемайки, че монголецът е бил туширан в последната секунда.

Отново монголците скочиха и скандалът се проточи още няколко минути. В крайна сметка Ганев продължава напред към осминафиналите.