Олимпийският и световен шампион шампион Франция започна защитата на титлите си от Пекин 2008 и Лондон 2012 с победа 25:23 (16:11) срещу Тунис в последен мач от група "А" на мъжкия хандбален турнир.

Кентин Мае вкара 5 гола за петлите, а легендата Никола Карабатич и Валентен Порте добавиха по 4. Французите решиха изхода от мача преди почивката, когато поведоха с пет гола и за отбора на Тунис беше трудно да се надява на нещо повече срещу толкова класен противник.

Доста тежък ден имаше вратарят на Тунис Маруан Магес, който спаси 16 удара. Тунизийците опитаха да заложат на физически единоборства и стрелба от всяка възможна позиция, като тази тактика сработи. Те имаха шанс да изравнят в 25-ата минута на второто полувреме, но защитата на Франция сработи. В ответната контраатака, както и минути по-късно Карабатич направи гол и подаде на Мае за още един, което се оказа и решението на мача.

Истинска драма се разигра на мача от другата група между завърналите се след 12 години на Олимпийски игри словенци и Египет, като момчетата от бившата югорепублика изтръгнаха победа с 27:26. Те водеха с 26:24 малко преди края, а вратарят на Египет Мохамед Елбасиюни спаси дузпа, за да ги вдъхнови да търсят равенството. Но изгряващата звезда на хандбала, 19-годишният Блаж Янц вкара последния гол в мача, за да затвори перфектната си статистика в мача 8 гола от 8 удара./БТА

Първи срещи от груповата фаза на турнира по хандбал за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро: