Българската състезателка Елица Янкова се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по женска борба в Рио де Жанейро.

Националката ни започна трудно срещата, но след това успя да навакса пасива си от 0:4, за да спечели срещу Милана Дадашева от Русия в категория до 48 килограма.

Елица Янкова победи с 9:6 точки в изключително оспорван двубой. Още при 2.27 минути българката получи медицинска помощ, заради разкървавен нос. По-късно и рускинята получи аркада.

До края на първата част българката успя и да поведе с 5:4. През втората част Янкова доминираше изцяло и спечели отново два пъти по две точки, за да реши изхода в своя полза.

Милана Дадашева пък беше предупредена на няколко пъти за неспортсменски атаки, но не беше наказана от съдията на тепиха и тези край него.

На четвъртфиналите българката ще се изправи срещу състезателката от Колумбия Каролина Кастийо. Срещата е по-късно днес.

В категория до 58 килограма Мими Христова загуби срещу Орхон Пуревдорж с 4:7 и се надява монголката да я изтегли на репешаж с класиране на финал.