Мъжкият национален отбор на Дания по хандбал се класира за първи път на финал на Олимпийски игри, след като победи Полша с 29:28 след продължение (25:25, 15:16).

Европейските шампиони от 2008 и 2012 година триумфираха, след като направиха серия от безответни гола в началото на добавеното време и след това не допуснаха обрат.

Датчаните имаха превъзходство през първата част и 5 минути преди почивката поведоха с 15:11, но поляците, бронзови медалисти от последното световно първенство, изравниха при 15:15, а на полувремето изоставаха с 15:16.

Полша започна по-добре втората част и дръпна с 19:17, но резултатът бързо беше изравнен за 19:19 и до края двубоят продължи изключително оспорвано.

Дания се виждаше победител след попадение на Микел Хансен 39 секунди преди края за 25:24, но 2 секунди преди сирената Михал Дашек изравни.

В продължението датчаните дръпнаха с 29:26 и в последните 5 минути удържаха достатъчно от аванса си, за да триумфират.

Хансен завърши с 10 гола за победителите, а 7 добави Мортен Олсен, два от които в продължението. Карол Белецки се разписа 7 пъти за поляците.

В спора за трофея Дания ще се изправи срещу защитаващия титлата си Франция.

Световните шампиони надделяха в другия полуфинал също 29:28 над европейския първенец Германия.
Даниел Нарсис вкара драматичния победен гол със сирената, след като Бундестимът беше успял да заличи изоставане от 19:25 в последните 15 минути на мача.

Нарсис бе най-резултатен за успеха със 7 гола, а Валантен Порт добави 5. За Германия Уве Генсхаймер вкара 11 попадения, Юлиус Куун реализира още 8, но това не беше достатъчно.