Бронзовият медалист от предишните олимпийски игри Испания постигна втора победа в женския хандбален турнир в Рио, след като се наложи с 29:24 над домакина Бразилия. По този начин и двата отбора имат по 2 победи от 3 мача и разделят първото място в група "А" с тима на Ангола, който по-късно днес играе с олимпийския и световен шампион Норвегия.

Срещата във "Фючър Арена" започна по-добре за домакините, които поведоха бързо с 4:2. Испания обаче изравни при 5:5, след което "Ла Роха" постепенно увеличи аванса си и той достигна три гола при 15:12 на почивката.

През второто полувреме Бразилия направи всичко по силите си, за да запази перфектния си актив до момента, но не успя. "Селесао" успя да се доближи до съперничките си само на гол при 24:25 по-малко от 5 минути преди края, но испанките не се поддаха на натиска и на свой ред вкараха нови 4 гола, за да спечелят с крайното 29:24.

Нереа Пеня вкара 8 гола за Испания, а Александрина Кабрал и Елизабет Пинедо добавиха по 6 за победителките. За бразилките 7 гола вкара Фернанда Франка да Силва.

Срещи от груповата фаза на турнира по хандбал за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро: