Мексико и Република Корея се класираха за четвъртфиналите в олимпийския футболен турнир при мъжете, а в група D напред продължават Япония и Хондурас. Пред почти 80 хиляди души играха отборите на Република Корея и Габон в група В и въпреки предимството на терена на корейците, мачът приключи без голове. Габон се нуждаеше от победа с минимум три гола разлика, за да се надява на прогрес.

Шансовете им още повече се стопиха, след като капитанът Леви Мадинда се контузи в 65-ата минута и трябваше да напусне терена. Мексико се наложи с 1:0 над Швейцария и оглави групата. Единственото попадение реализира Орибе Пералта в 69-ата минута.

Успехът на ацтеките дойде съвсем логично с оглед на превъзходството им в двубоя. Халфът на Тотнъм Джовани дос Сантос дриблира между трима швейцарци и подаде настрани на Орибе, който вкара. В група D бяха регистрирани две нулеви равенства, като те класираха напред Япония и Хондурас, играли по между си. Мароко и Испания също направиха 0:0, като испанците отпадат без дори да са отбелязали гол на първенството.

Иначе испанците нямаше как да се класират, но все пак опитаха да стигнат до успеха. Най-добрите възможности пропиля Адриан Лопес в 31-ата и в 67.-ата минута. Така станаха ясни два от четвъртфиналите, които ще се играят на 4-и август. Япония и Египет ще играят на Олд Трафорд, а Бразилия и Хондурас в Нюкасъл. По-късно днес са мачовете от група А.