Кубинецът Рониел Иглесиас Сотолонго стана олимпийски шампион по бокс в категория до 64 килограма. На финала в лека-полусредна категория Рониел Иглесиас Сотолонго победи украинеца Денис Беринчук по точки - 22:15 точки. Носители на бронзови медали в категорията станаха Винченцо Манджакапре /Италия/ и Мунк Ердене Уранчимег /Монголия/.

Рониел Иглесиас Сотолонго донесе след 8 години първия златен олимпийски медал в бокса на някогашната първа сила в световния аматьорски бокс - Куба. Сотолонго, който бе един от четиримата бронзови боксови медалисти на Куба на олимпиадата в Пекин, на финала победи Денис Беринчук от Украйна.

23-годишният кубинец Рониел Иглесиас Сотолонго с технична игра от дистанция и с точни прави удари успя да се справи с агресивния Беринчук - световен вицешампион в категорията от Баку-2011.