Китаецът Цзоу Кай спечели олимпийската титла във финала на земя на олимпийския турнир по спортна гимнастика за мъже на Игрите в Лондон.

Кай защити титлата си от Пекин'2008, получавайки оценка от 15.933 точки.

СНИМКИ: Цзоу Кай с втора поредна олимпийска титла на земя

източник: Снимки: Reuters

Олимпийският шампион в многобоя Кохей Учимура (Япония) завърши втори с 15.800 точки, а трети се класира Денис Аблязин (Русия) с 15.800 точки. Двамата завършиха с равен брой точки, но Учимура взима среброто заради по-висока оценка за изпълнение.

Японецът приключва участието си в Игрите в Лондон с един златен и два сребърни медала, тъй като не сее класирал за финалите на останалите уреди. За Кай това е пети златен медал в кариерата на олимпийски игри. Той спечели отборната титла с тима на Китай в Лондон, а от Пекин'2008 има три титли.

Цзоу Кай е вторият гимнастик след руснака Николай Андрианов през 70-те години, който защитава олимпийската си титла.