Швеция разгроми Аржентина с 29:13 в мач от предпоследния четвърти кръг на олимпийския турнир по хандбал за мъже. Двубоят започна равностойно и десет минути преди почивката резултатът беше 6:6. До края на първата част все пак скандинавците взеха аванс от 4 гола при 12:8.

Пет минути след почивката Аржентина намали до 11:13, но в следващите 20 минути шведите направиха серия от 14:1 гола и разгромиха съперника си. Никлас Екберг вкара 9 гола за европейците.

Естебан Симонет се отличи с хеттрик за южноамериканците. Франция, Швеция и Исландия вече си осигуриха класиране за четвъртфиналите, а последният участник във фазата на елиминациите от групата ще определят Аржентина и Тунис в директен двубой от последния кръг в понеделник.