Японецът Риота Мурата стана олимпийски шампион по бокс в категория до 75 килограма. На финала Риота Мурата победи по точки Ескива Фалкао Флорентино /Бразилия/ - 14:13 точки.

Носители на бронзови олимпийски медали в категорията са Антъни Огого /Великобритания/ и Абос Атоев /Узбекистан/.

26-годишният Риота Мурата - световен вицешампион от Баку в категория средна, в изключително оспорван финал победи по точки тъмнокожия бразилец Ескива Фалкао Флорентино с 14:13 точки.

Фалкао Флорентино донесе първия медал за Бразилия от олимпийски боксов турнир. Впрочем бразилците са си осигурили още един медал - Ямагучи Фалкао, по-големият брат на Ескива Фалкао, си е осигурил бронзовия медал в категория до 81 килограма в Лондон.