Отборът на Бахамските острови поднесе изненадата в лекоатлетическата щафета при мъжете на 4 по 400 метра и спечели олимпийската титла. Реймън Милър, който бягаше на последния пост подмина на последния пост Анджело Тейлър и донесе успеха на малката островна държава с време 2 минути, 56.72 секунди, което е национален рекорд.

За американците остана среброто, след като те завършиха с време 2:57.05, а Тринидад и Тобаго приключи с време 2:59.04 и бронзов медал. Сребърните медалисти от Световното първенство през 2011-а година Южна Африка остана на последното 8-о място, като на последния четвърти пост бягаше атлетът с два ампутирани крака Оскар Писториус. Той обаче не успя да спечели какъвто и да е медал при дебюта си на Олимпийски игри след четирите си златни медала през 2004-а и през 2008-а година.

Крайно класиране в щафетата на 4 по 400 метра при мъжете:

1. Бахамски острови (Крис Браун/Деметриъс Пиндер/Майкъл Матю/Раймън Милър) - 2 минути, 56.72 секунди