Нова Зеландия победи Австралия с 1:0 на "Ривърбанк Арена" в среща от олимпийския турнир по хокей на трева за жени.

В първия мач на надпреварата единственото попадение вкара Катрин Финлисън в третата минута.

Австралия е трикратен шампион по хокей на трева, но за последно "кенгурутата" триумфираха със златните медали на домашна почва през 2000 година.

Хокеистките на големия враг пък не успяха да спечелят дори и една от срещите си в Пекин преди четири години.

Нова Зеландия стигна до гол във втората минута, но малко преди удара съдията беше сигнализирал за корнер. Все пак, от него Финлисън стреля силно и точно в мрежата за 1:0.

В група "В" на олимпийския турнир за жени са още отборите Аржентина, Германия, Република Южна Африка и САЩ.