Българският ансамбъл по художествена гимнастика заема временното четвърто място след първото съчетание на пет топки от квалификациите на олимпийския турнир в Лондон. Момичетата на Илиана Раева стартираха убедително участието си на Игрите.

Композицията, поставена по “Лунната соната”, бе изпълнена много добре от момичетата, което им донесе оценка от 27.250 точки.

Във временното подреждане, тимът ни бе изпреварен от лидера Русия, следван от Италия и Беларус.

Надпреварата при ансамблите в "Уембли Арена" продължава утре, петък (10 август) с изпълнение на вторите съчетания – ленти и обръчи. В квалификациите се включиха 12 ансамбъла. За финала в многобоя, който е насрочен за неделя, се класират първите 8 състава.

Красива "Лунна соната" и временно четвърто място за ансамбъла

източник: Reuters

Турнирът в художествената гимнастика се провежда на “Уембли Арена”, построена през 1934 година. Заедно с обновяването на съседния стадион “Уембли” залата също бе ремонтирана. Това е и мястото, където Илиана Раева изживява един от най-емоционалните си моменти като състезателка, след като печели златото, благодарение на публиката.