Холандия спечели своята втора олимпийска титла по хокей на трева при жените, след като се наложи с 2:0 над Аржентина. Мачът вървеше 0:0 доста след началото на второто полувреме, но с головете на Карлийн-Дирксе ван ден Хойвел и на Маарти Паумен победиха.

Тимът на Аржентина е световен шампион и трети от Игрите в Пекин преди четири години. За холандките това е трети златен медал от Олимпиада, като освен в Пекин, те са били на първа позиция и през 1984-а година в Лос Анджелис. Днес те нанесоха своя удар само в рамките на пет минути в средата на второто полувреме, като най-напред Карлийн-Дирксе ван ден Хойвел откри резултата от близко разстояние при добавка. Тя се намеси най-бързо в 44-ата минута при отбита топка от вратарката на Аржентина Росарио Лукети при удар от корнера. Капитанката на холандките Маарти Паумен добави ново попадение девет минути по-късно при идентична ситуация. Тя посрещна топката след изпълнение от наказателния корнер и прати топката в горния десен ъгъл.

По-рано днес Великобритания се наложи с 3:1 над Нова Зеландия и спечели бронзовия медал.