Срещата от първия кръг в Група G на олимпийския турнир по футбол за жени на Лондон 2012 между КНДР и Колумбия се забави с почти час.

Причина за това стана грандиозна грешка от страна на организаторите, които неправилно показаха знамето на Република Корея (Южна Корея) при представянето на състезателките на КНДР (Северна Корея)на големия екран на стадион Хемпдън Парк в Глазгоу.

Това предизвика отказа на севернокорейките да започнат срещата. След извинение от страна на домакините, футболистките на КНДР се отказаха от намерението си да бойкотират мача и все пак излязоха на терена, за да стигнат до победа с 2:0 след два гола на Сон-Хюи Ким в 39-ата и в 86-ата минута.

В другата среща от групата от женския футболен турнир на Лондон 2012 САЩ обърна Франция с 4:2, въпреки че изоставаше с 0:2 след четвърт час игра.