Световният шампион Франция защити титлата си на олимпийския турнир по хандбал за мъже. Отборът на Клод Онеста победи на финала Швеция с 22:21 (10:8) и дублира златните си отличия от Пекин 2008. Скандинавците пропиляха равен аванс от 5:2, а на почивката французите взеха аванс от 10:8.

През второто полувреме възпитаниците на Онеста поддържаха аванс от 2-3 гола. 39 секунди преди края Ким Екдал вкара за 21:22, но за повече шведите нямаха сили.

Мишел Гигу беше най-резултатен за новите олимпийски шампиони с 5 попадения. По 4 гола добавиха Ксавие Бараше и Даниел Нарсис.

За скандинавците Никлас Екберг вкара 6 пъти, а Йонас Лархолм реализира 5 попадения.

Швеция не успя да стигне до първа олимпийска титла в историята си и за четвърти път остана със среброто след Барселона 1992, Атланта 1996 и Сидни 2000.

Бронзовите медали заслужи тимът на Хърватия, който се наложи с 33:26 (19:14) над Унгария в мача за третото място.