Олимпийската селекция на Бразилия успя да победи трудно с 3:2 Египет в първата среща от група „C” на старта на най-престижния спортен форум на Планетата.

След този резултат Бразилия оглави групата си с пълен актив от 3 точки, докато Египет остана 3-ти без точка в своя полза.

В началото на срещата Бразилия установи надмощие, като наложи своя типичен стил на игра. Не липсваха зрелищните отигравания, неочакваните удари, както и впечатляваща техника.

Всичко това позволи на „селесао“ да направи резултата класически до 30-ата минута на двубоя. В 16-ата минута Рафаело изведе своите напред, 10 минути по-късно Леонардо Дамиао се разписа за 2:0, а в 30-ата минута трансферната цел на Барселона Неймар взе една топка от центъра на терена, преодоля противниковите футболисти и направи резултата класически.

През вторите 45 минути, бразилците свалиха темпото, което позволи на Египет да върне едно попадение в 52-ата минута чрез Мохамед Абоутрика, а 76-ата минута Мохамед Салах направи резултата 2:3.

В другият мач от групата Беларус победи Нова Зенландия с 1:0.

Двубоят бе сравнително равностоен, като липсваха много ситуации за гол. Единственото попадение бе дело на Димитри Бага и дойде в 45-ата минута на срещата, след изпълнение на корнер.

До края на мача не се случи нищо по-интересно и резултата остана непроменен.

След този изход на мача, Беларус заема втората позиция в група „C” с пълен актив от 3 точки, но с по-лоша голова разлика от първенеца Бразилия. Нова Зенландия пък е последна отново заради головата разлика.