Олимпийският отбор по баскетбол на САЩ спечели петата си поредна и общо седма титла от летни игри, след като се наложи с категоричното 86:50 (20:15, 17:10, 26:12, 23:13) над Франция във финала на турнира.

До почивката американките водеха с 12 точки, но това не беше достатъчно и те сразиха съпротивата на съперничките си с цели 14 точки разлика само за третата четвъртина. Атаката на САЩ не спря да вдига процента си и в последната четвъртина на мача, в която добави други 10 пункта към аванса.

С цели 21 точки за американките се отчете състезателката на ЛА Спаркс - Кендъс Паркър, която записа и 11 спечелени борби за 21 минути на терена. Лидери на французойките с по 12 точки бяха Сандрин Груда и Едвиге Лоусън-Уейд.

Третото място остана за австралийките, които в предните три финала на олимпийски игри бяха сребърни медалистки след загуби от САЩ. Те победиха с 83:74 (17:16, 21:14, 19:13, 26:31).