Анатолий Гуйдя затвърди негативното представяне на българските борци на Олимпиадата в Лондон, като допусна загуба срещу Йогешвар Дут (Индия) с 1:2 части в категория до 60 килограма свободен стил.

Българинът се надяваше съперникът му да стигне до финала в категорията и по този начин да го изтегли в решешажите за бронзовия медал. Индиецът обаче загуби още следващия си мач и така българинът окончателно отпадна от Олимпиадата.

Първата част беше равностойна и след като нито един от двамата състезатели не успя да отбележи точка, съдиите прибегнаха до жребий. Той бе в полза на индийския борец, който избра да атакува дясното коляно на Гуйдя и без особени трудности го изтласка извън очертанията, за да поведе в резултата.

През втория период българинът беше далеч по-концентриран на тепиха и с много рутина стигна до успеха с резултат 2:0. Така всичко трябваше да се реши в третата част. В нея Гуйдя първи опита атака и получи 2 точки, но Дут веднага го контрира и обърна резултата до 3:2 в своя полза.

До изтичането на финалните 2 минути индиецът прибави нови 2 точки в своя актив и така си осигури място на 1/8-финалите.