Американският лекоатлет Мантео Мичъл е бягал със счупен крак в щафетата на 4 по 400 метра по време на предварителните серии вчера.

Мичъл стартира на първи пост за САЩ и въпреки че усетил пукване в крака, се мобилизира и завърши своето бягане за време 46,1 секунди. Американците нямаха проблем в серията и с лекота се класираха за финала днес.

След състезанието Мичъл премина преглед, на който стана ясно, че в последните 200 метра е бягал със счупен пищял на левия крак.

Така лекоатлетът ще изгледа днешния финал от трибуните с патерици и гипсов ботуш.

Любопитно е, че Мантео Мичъл бил обещаващ състезател по американски футбол в гимназията, но чупи ръката си, което принуждава треньорите да го пренасочат към леката атлетика.