Американката Габриела Дъглас е новата олимпийска шампионка в многобоя на турнира по спортна гимнастика на Игрите в Лондон. 16-годишната Дъглас спечели златото със сбор от 62,232 точки. За нея това е втора титла от Лондон'2012 след отборната с тима на САЩ.

Втора и трета в многобоя завършиха съответно представителките на Русия Виктория Комова с 61,973 точки и Алия Мустафина с 59,566 точки.

Комова и Мустафина са сребърни медалистки в отборната надпревара. Комова не успя да се пребори за среброто, след като падна по време на изпълнението си на греда. Американката Александра Райзман остана четвърта, въпреки че получи същия сбор като Мустафина. Тя получи по-високи оценки от рускинята на три от четирите уреда, но не получи медал според правилата на ФИГ за по-високи оценки за изпълнение.

Световната шампионка Джордин Уийбър (САЩ) подкрепяше сънародничките си от трибуните, след като не успя да се класира за финала. Шампионката от Пекин'2008 Настя Люкин (САЩ) не участва на Игрите в Лондон.

Италианската гимнастичка с български корени Ванеса Ферари завърши осма.