Рускинята Алия Мустафина спечели титлата във финала на смесена успоредка от турнира по спортна гимнастика на олимпийските игри в Лондон.

Мустафина получи за своето изпълнение оценка от 16.133 точки и донесе първа титла за Русия от турнира по спортна гимнастика в Лондон.

Това е невероятен успех за рускинята, която преди 18 месеца претърпя операция на коляното.

Втора завърши олимпийската шампионка от Пекин'2008 Хъ Късин (Китай) с 15.933 точки, а трета е Елизабет Туидъл (Великобритания) с 15.916 точки.

Американката Габриела Дъглас, олимпийска шампионка в многобоя и в отборната надпревара, направи грешка и остана последна с 14.900 точки.

За Мустафина, световна шампионка за 2010-та година отборно, това е трети медал от олимпийските игри след сребърното отличие в отборната надпревара и бронза в многобоя.