Бившият тим на Virtus.pro, който вече е известен под името Outsiders обърна бразилците от FURIA в осминафиналите на CS:GO турнира ESL Pro League и продължава към фазата на най-добрите осем, където ще се изправи срещу Vitality.

Руският тим загуби битката на първата карта, след 11:16 на Ancient, пропилявайки минималния си аванс от 8:7 при смяната на ролите.

На Vertigo Евгений “FL1T” Лебедев и компания обаче показа изключителна доминация. Само за първото полувреме Outsiders имаше толкова спечелени рунда, колкото за цялата първата карта. “FL1T” завърши с 27 убийства, 23 добави Пьотр “fame” Болишев, а въпреки опитите на FURIA крайният резултат бе 16:10 за съперника.

Така се стигна до последната трета карта – Inferno. Развитието там обаче наистина се оказа адско изпитание за бразилските геймъри, които спечелиха първия пистолетен рунд, но след това загубиха 10 от последвалите 11. “FL1T” отново доминираше, този път с 25 убийства, а след 16:6 Outsiders си осигури място в топ 8, като ще спори с десетия в света Team Vitality.

снимка: gettyimages