Днес започнаха осминафиналите в CS:GO турнира ESL Pro League. Първата среща от фазата на директни елиминации противопостави северноамериканците от Team Liquid срещу европейския Fnatic. TL се наложи с 2:1 победи.

„Оранжевите“ започнаха равностойно на Inferno и изоставаха минимално след първото полувреме. Team Liquid обаче, предвождан от Джонатан “EliGE” Яблоновски и неговите 24 убийства, взе предимство в резултата, след 16:13.

На Overpass Fnatic се съвзе и с чудесно представяне изравни резултата. Лидер по убийства от „оранжевите“ бе британецът Уилиям “mezii” Мериман, който завърши с 25, а с 23 блесна Нико “nicoodoz” Тамиди (11 от които със снайпер). Освен това той добави и 5 асистенции към представянето си.

В третата игра над всички беше латвийският геймър Марекс “YEKINDAR” Галинскис, чийто 28 убийства пратиха Team Liquid в следващата фаза, където тимът ще спори с германския MOUZ.

снимка: gettyimages