С поредното първо място за Георги Тодоров-Кокера завърши четвъртият кръг от Ендуро шампионата, който се проведе в Търговище.

Домакините от мото клуб "Екстрийм Райдърс” осигуриха на състезателите много предизвикателства и изпитания по трасетата, а рекорден брой зрители – над 10 000 човека, станаха свидетели на спираща дъха надпревара.

През първия ден разнообразното трасе, разположено в горите между селата Стража и Черковна, включваше всички възможни “екстри”. Трите специални теста – “Екстрийм”, “Ендуро” и “Крос” тест бяха подредени на най-удобните за ендуро феновете места, давайки им възможност да проследят отблизо развитието на състезанието в четирите обиколки. Георги Тодоров-Кокера ("Луда работа”, Стара Загора) отново бе най-бърз в скоростните отсечки и безпогрешен в прехода между часовите контроли и се класира първи пред Пламен Янков от "Моторекс Мотобум”. Третото място в събота зае Станислав Стоянов от "Екометал Рейсинг Тийм”, следван от 16-годишния талант на "MG Racing” Андон Чулев, който два пъти даде първи времена в някои от специалните тестове, но не бе достатъчно постоянен, за да се пребори за по-предна позиция.

В неделя на преустроената писта за бъги крос край село Давидово Чулев взе холшота, и до края на 10-те обиколки не допусна никой да го доближи. Въпреки това, със стабилна 2-ра позиция, Георги Тодоров – Кокера отново грабна златото в крайното класиране пред Андон Чулев и Пламен Янков ("Моторекс Мотобум”).

В клас АТВ "Експерт” и в двата състезателни дни победата завоюва Красимир Колев (“Екстрийм Тойота Венци”) пред Дончо Цанев (“Офроуд клуб Севтополис”) и Димитър Капитанов ("Луда работа”, Стара Загора). Петият кръг от Ендуро шампионата - Гранд При Несебър 2010, ще очаква феновете на екстремния мотоциклетен спорт в Несебър на 25 и 26 септември.