Кейси Стоунър спечели Гран При на Великобритания в клас МотоGP и направи много важна стъпка по пътя към титлата при най-мощните мотоциклети. С петата си победа за сезона, австралиецът води убедително в класирането с 26 точки пред втория – Валентино Роси.

Стоунър бе безгрешен на мократа писта в „Донингтън Парк” и успя да се пребори с всичките си съперници, след като тръгна една от пета позиция и завърши за 51мин. 40.739. Пилотът на Дукати стартира лошо, но запази самообладание и един по един елиминира съперниците си.

Колин Едуардс финишира втори, на 12 секунди зад Стоунър, а трети остана Крис Вермюлен.

Основният опонент на Стоунър до момента Валентино Роси се нареди на четвърта позиция. След Роси в десятката завършиха Хопкинс, Де Пюние, Барош, Педроса, Хофман и Малендри.

Настоящият световен шампион, Ники Хейдън отново разочарова всички, като падна на един от завоите на петата обиколка. Той се вдигна и финишира, но на последно място.

Дукати води през Ямаха и в класирането при конструкторите.