Испанецът Маверик Винялес от отбора на Априля Рейсинг спечели спринтовото състезание в MotoGP на пистата в Остин, щата Тексас, с което се откри Гран при на Америките.

Винялес, който по-рано деня спечели и квалификацията за място в утрешното състезание, измина 10-те обиколки за 20:27.825 минути. Той потегли от челото и не остави шансове на конкурентите си.

Втори на 2.294 секунди завърши сънародникът му Марк Маркес от Грезини Рейсинг. Испанските пилоти заеха всички места в топ 5, а трети на 4.399 секунди финишира Хорхе Мартин от Прима Прамак.

Педро Акоста (Ред Бул ГасГас) и Алеиш Еспергаро (Априля Рейсинг) допълниха петицата, а шести финишира италианецът Енеа Бастианини (Дукати Леново). Неговото изоставане обаче беше близо 9 секунди спрямо победителя.

Гран при на Америките е трети кръг за сезона в MotoGP. Във временното класиране води Хорхе Мартин с 67 точки, пред Бастианини с 43 точки и южноафриканеца Брад Биндер (Ред Бул КТМ) с 42 точки. Винялес е седми с 31 точки. /БТА