Благодарение на шест подиумни класирания и  70 точки, България стана отборен шампион на BMU EUROPEAN ROAD RACING CHAMPIONSHIP 2017.

На пистата в Серес, Гърция завърши последния 12-и кръг, а 68 пилота от България, Гърция, Македония, Сърбия, Турция, Румъния, Австрия и Израел караха днес на слънчевото време и суха писта.

При SP 125 заради повреда в мотора не стартира лидерът във временното класиране Жулиета Ленкова ( 224 точки,МСК Плевен, Априля). Въпреки опитите на нейните механици да запалят двигателя на машината, това не се случи и зрителите видяха огромното разочарование на Ленкова от този факт. В нейно отсъствие победата спечели Милен Георгиев (Мотомания.БГ, Априля) , който стана и шампион на сезона с 244 точки. След него финишира Християн Бузалковски (Македония,Априля), а трети Харалампус Психогиус (Гърция, Априля).

Подобно на вчера, и днес, старта в F 600 предложи на зрителите много адреналин и силни емоции. Али Ефе Йегин ( Турция,Ямаха) потегли отлично от първата позиция и не изпусна водачеството до края на състезанието. В група до предпоследната обиколка се движеха Йегин , Красимир Михайлов (Троян мото клуб, Хонда) и Тодор Меченски (ВиТек Рейсинг,Ямаха), като разликите между тях бяха в рамките на 3 секунди. Първи с аванс от 4.9 сек. стана турският пилот, пред Меченски и Михайлов. В генералното класиране за сезона титлата в F 600 спечели Али Ефе Йегин с 241 точки. Втори с 223 точки приключи годината Красимир Михайлов с 223, а трети Тодор Меченски с 171.

Фуркан Идгу ( Турция,БМВ) победи конкуренцията в клас F 1000, като през всички 12 обиколки водеше сериозна битка с Агах Орман ( Австрия, Априля ). Въпреки, че направи най-бърза обиколка от всички на пистата – 1:29:954 минути Орман не успя да изпревари Идгу и остана на 2.2 секунди след него. Трети пресече финала Харун Акгюн ( Турция, БМВ) завършвайки на 17.3 секунди зад победителя. За крайното класиране на сезона след изминати 12 кръга през годината шампион с 151 точки е Слободан Ивцевски (Македония, Хонда). Втори завърши Игор Спиров ( 129 точки, Македония, Априля), а трети нашия сънародник, който не кара в Серес- Петър Дианов с 120 точки.

Невероятно оспорвано беше и в клас SP 600 , защото се решаваше титлата в BMU EUROPEAN ROAD RACING CHAMPIONSHIP 2017. Димитрис Каракостас ( Гърция, Хонда) ,Йонел Паскота (Румъния, Ямаха) и Александър Георгиев ( МСК Плевен, Хонда) караха един зад друг през всичките 12 обиколки. Каракостас водеше до предпоследната , когато беше изпреварен доста рисково от Паскота и румънеца не даде шанс в оставащите финални метри да бъде изпреварен. За отбелязване е , че и тримата влязоха във времена от 1 минута и 21 секунди, като разликите до края бяха в хилядни. Дълго време публиката аплодираше пилотите и абсолютно заслужено, защото направиха безкрайно интересно състезание. Шампион за 2017 стана Александър Георгиев с 227 точки, пред Йонел Паскота с 224 и Пламен Петров ( Троян мото клуб, Ямаха) с 184 точки.

Отново битката при най-бързите пилоти оправда очакванията за силен адреналин, много газ и джентълменско поводение от страна на състезателите по време на 14-те обиколки. След като във вчерашния ден падна и не завърши кръга, днес Мартин Чой ( БМВ Еко Рейсинг тим,БМВ) изпревари в третата обиколка Ангел Караньотов (OD rasing team, Дукати) и Роберт Мурешан (Румъния, БМВ), за да поведе колоната. Тримата се откъснаха сериозно от конкуренцията, като в последните две пробягвания Мурешан намали темпото, а Караньотов караше плътно зад Чой. С разлика от 1.7 секунда Мартин победи, Ангел втори, а Мурешан пресече финала трети. Генералното класиране за сезона в SuperBike 1000 спечели Роберт Мурешан с 230 точки, Мартин Чой завърши годината на второто място с 179, а трети Димитър Митов ( 173 точки, МК Боляри, БМВ).