Италианецът Андреа Довициозо с "Дукати" спечели последния старт от сезона в клас МотоGP на Световния шампионат по мотоциклетизъм за Голямата награда на Валенсия. Довициозо беше най-бърз в съкратеното до 14 обиколки заради пороен дъжд състезание.

Мокрото трасе на пистата "Рикардо Тормо" което доведе до серия от падания и напускане на надпреварата, включително и на новия световен шампион Марк Маркес (Испания) с "Хонда". Довициозо беше най-стабилен и финишира за 24:03.408 минути, за да запише четвърта победа за сезона.

Втори на 2.750 секунди завърши представителят на домакините Алекс Ринс със "Сузуки", а трети на 7.406 секунди се нареди друг испанец Пол Еспаргаро с КТМ.

Марк Маркес заслужи трета поредна световна титла и общо пета в кариерата си в Кралския клас, след като приключи кампанията с 321 точки.

Довициозо остана втори с 245 точки, а трети е Валентино Роси (Италия) с "Ямаха" със 198 точки./БТА