Световният шампион Себастиан Фетел спечели и втория старт за сезона във Формула 1 – Гран При на Малайзия.

Германският пилот на Ред Бул стартира от първа позиция на пистата Сепанг и не изпусна водачеството до самия край на надпреварата.

На втора позиция финишира Дженсън Бътън с Макларън, а третото място на почетната стълбичка остана за Ник Хайдфелд с Рено, който потегли много добре на старта, като от 6-о място се изстреля до второ, за да завърши в крайна сметка на трето.

На четвърта позиция остана Марк Уебър с Ред Бул, следван от фераритата на Фелипе Маса, и Фернандо Алонсо. Седми остана Люис Хамилтън с Макларън.

Другите трима в десятката, които ще получат точки за световния шампионат са японецът Камуи Кобаяши, Михаел Шумахер и новакът Паул Ди Реста от тима на Форс Индия, който и в Австралия отново бе десети и печели точка и във втория си старт във Ф1.

Себастиан Фетел поведе убедително в генералното подреждане при пилотите с пълен актив от 50 точки, следван от Дженсън Бътън с 26, Люис Хамилтън с 24 и Марк Уебър с 22 точки.

При конструкторите лидер е Ред Бул със 72 точки, следван от Макларън с 50, Ферари с 36 и Рено с 30 точки.

Крайно класиране на Гран при на Малайзия, втори кръг на шампионата във Формула 1:
1. Себастиан Фетел Германия (Ред Бул) 1:37:39.832 часа
2. Дженсън Бътън Великобритания (Макларън) на 00:03.261 секунди
3. Ник Хайдфелд Германия (Рено) 00:25.075
4. Марк Уебър Австралия (Ред Бул) 00:26.384
5. Фелипе Маса Бразилия (Ферари) 00:36.958
6. Фернандо Алонсо Испания (Ферари) 00:37.248
7. Люис Хамилтън Великобритания (Макларън) 00:49.957
8. Камуй Кобаяши Япония (Заубер) 01:06.439 минути