Завършилият на трето място в генералното класиране за сезон 2009 във Формула 1 Рубенс Баричело ще кара догодина за Уилямс, потвърдиха от отбора след последния кръг в Абу Даби.

Съотборник на бразилския ветеран ще бъде дебютантът в най-престижната автомобилна надпревара Нико Хюлкенберг.

Баричело, който ще напусне шампиона при конструкторите Браун GP, има за момента 284 старта във Формула 1. Хюлкенберг няма нито един, но за сметка на това стана шампион през този сезон в сериите GP2.

„Рубенс не се нуждае от въвеждане в обстановката. Той е най-опитният пилот във Формула 1, а освен това притежава талант и борбен дух. Хюлкенберг спечели шампионата в GP2 в дебютния си сезон, а преди това взе титлите в европейските серии F3, Формула Мастърс, A1 GP и Формула БМВ Германия”, заяви директорът на тима Франк Уилямс.

Рубенс Баричело и Нико Хюлкенберг ще заменят Нико Розберг и Казуки Накаджима, които караха за англичаните през завършилия в неделя шампионат за 2009 година.