Седекратният световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер завърши трети в квалификациите при първото си участие в мотоциклетните серии КТМ и утре ще стартира от първа редица.

39-годишният Шумахер, който се отказа от Формула 1 след 91 победи за Гран при и седем световни титли, заяви, че е много щастлив от призовото си класиране в квалификациите в състезанието на италианската писта Мисано.

„Тук нямам шансове да победя, защото всички останали състезатели са професионалисти”, каза Шумахер, който тества Дукати в клас MotoGP след като се отказа от Формула 1 през 2006 година, ще кара в състезанието при 990-кубиковите мотоциклети.

„Нямам намерение постоянно да участвам в състезания по мотоциклетизъм, просто ми доставят голямо удоволствие и реших да се пробвам. Може би ще спра дотук,” каза още германецът.

Състезанието е само десет обиколки, но в него ще участват 400 мотоциклетисти. Пистата Мисано е домакин на кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм и супербайк по-късно тази година.