Пилотът Нико Розберг триумфира в Гран при на Монако от шампионата във Формула 1. Състезателят на Мерцедес спечели домашната си надпревара за втора поредна година.

На второ място завърши Люис Хамилтън, а на третата позиция е Даниел Рикардо с Ред Бул.

Пилотите на Мерцедес записаха пета поредна двойна победа в шестия старт от сезона.

Нико Розберг успя да се пребори с Люис Хамилтън за първото място, след като тръгна с полпозишън. Той завъртя всички обиколки, като не допусна да бъде изпреварен от началото до края.

Люис Хамилтън обаче имаше проблеми със зрението в заключителната част на Гран при на Монако, но независимо от неприятностите, завърши след своя съотборник.

На четвърта позиция се нареди Фернандо Алонсо с Ферари, след него завърши пилотът на Форс Индия Нико Хюлкенберг. Дженсън Бътън оформи Топ 6 в днешната надпревара.

Световният шампион във Формула 1 от последните четири сезона Себастиан Фетел Ред Бул отпадна рано в днешния старт. Германецът прекрати участие в седмата обиколка заради технически дефект. Това е второ отпадане за Фетел в шест състезания през сезона досега.

„Без съмнение, това беше един много особен ден за мен. Люис беше много добър и силно ме пресираше. Напрежението беше голямо, но успях да запазя спокойствие. Благодаря на отбора за блестящата работа“, сподели Нико Розберг веднага след награждаването.

В генералното класиране при пилотите води Нико Розберг с Мерцедес със 122 точки, а след него е Люис Хамилтън със 118. На третата позиция в Фернандо Алонсо с 61 точки.

При конструкторите Мерцедес е лидер с 240 точки, далеч пред Ред Бул с 99 и Ферари със 78 точки.

Следващият старт във Формула 1 е за Голямата награда на Канада на 8 юни.

Статистика от състезанието за Голямата награда на Монако, шести кръг от сезона във Формула 1:

1. Нико Розберг (Германия), Мерцедес - 1:49:27.661 час