Даниел Рикардо с "Ред Бул" спечели състезанието за Гран При  на Белгия, 12-и кръг от световния шампионат във Формула 1.  Австралиецът се възползва от сблъсък между Нико Розберг и  Люис Хамилтън, който изхвърли Хамилтън от надпреварата.

Рикардо финишира първи за време 1:24:36.556 часа и спечели трета победа за сезона. Втори на 3,3 секунди остана Нико Розберг с "Мерцедес", а  трети е Валтери Ботас (Финландия) с "Уилямс" с изоставане от 28  секунди.

Друг финландец Кими Райконен с "Ферари" е четвърти.  Нико Розберг стартира от полпозишън, но загуби първата  позиция още в началото, а при опит да си върне водачеството във  втората обиколка удари в задната гума болида на Хамилтън.

Британецът продължи да кара известно време с разкъсана гума, но  малко по-късно напусна състезанието.

От инцидента се възползва Даниел Рикардо, който печели втора поредна победа и общо трета за сезона.

Нико Розберг увеличи преднината си на върха в генералното  класиране и вече има 220 точки, а Хамилтън е втори със 191  точки. Рикардо е трети със 156 точки.

Класиране в състезанието за Голямата награда на Белгия, кръг от световния шампионат във Формула 1:

1. Даниел Рикардо (Австралия) Ред Бул 1:24:36.556 ч
2. Нико Розберг (Германия) Мерцедес на 00:03.383
3. Валтери Ботас (Финландия) Уилямс на 00:28.032
4. Kими Райконен (Финландия) Ферари на 00:36.815
5. Себастиан Фетел (Германия) Ред Бул на 00:52.196
6. Kевин Магнусен (Дания) Макларън на 00:54.262
7. Дженсън Бътън (Великобритания) Макларън на 00:54.580
8. Фернандо Алонсо (Испания) Ферари на 01:01.162