Макс Верстапен продължи силния старт на сезона във Формула 1 за Ред Бул през 2024-а година и завърши първи пред Фернандо Алонсо с Астън Мартин по време на първата квалификация преди Гран при на Саудитска Арабия. Верстапен, който спечели първото състезание в Бахрейн през миналата седмица. Нидерландецът записа 0,2 секунди по-добро време от испанския ветеран.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Серхио Перес, който победи съотборника си Верстапен през миналата година в Саудитска Арабия, показа солидна скорост и финишира с трето време в Джеда. Дуото на Ферари – Шарл Льоклер и Карлос Сайнс, се наредиха пети и шести зад Джордж Ръсел, докато Ландо Норис с МакЛарън финишира седми.

От 19,00 часа е втората тренировка в Саудитска Арабия, която ще може да я наблюдавате на живо по DIEMA SPORT 3.