Люис Хамилтън ще стартира от първа позиция в Гран при на САЩ на пистата в Остин. Британският пилот успя да запише най-добро време в квалификацията, която му дава символично предимство в началото на надпреварата. Световният шампион във Формула 1 е притиснат до стената след по-слабите му резултати в последните състезания и няма право да отстъпва повече назад, ако не иска да сдаде короната. Неговият съотборник Нико Розберг доказа до този момент през годината, че е готов да се възползва от всяка една грешка на Хамилтън. Германецът е лидер в класирането, но ще се заплете ли интригата в Остин? Пилотите на Ред Бул са готови да атакуват от втора линия, а Ферари също няма да гледат отстрани.

Надпреварата е от 22 часа и можете да я проследите в GONG PLAY и по DIEMA SPORT.

Хамилтън завъртя най-добра обиколка на пистата в Остин, Тексас, за 1:34.999 минута, като изпревари с 216 хилядни от секундата съотборника си и лидер в генералното класиране за сезона Нико Розберг. Розберг води с 33 точки пред Хамилтън преди последните четири състезания от сезона, но утре британецът ще потегли от първа позиция за 58-и път в кариерата си. Австралиецът Даниел Рикардо с Ред Бул се нареди трети на малко повече от половин секунда, а четвърти остана другият пилот на Ред Бул Макс Ферстапен на 748 хилядни. Пети и шести са двете Ферари-та на Кими Райконен и Себастиан Фетел, но те завършиха на повече от секунда зад победителя.