Карлос Сайнс беше най-бърз във втората свободна тренировка преди Гран при на Италия във Формула 1. Пилотът на Ферари даде най-добро време на пистата "Монца" - 1:21.355 минути за радост на местните фенове.

Испанецът изпревари Ландо Норис от Макларън с 0.019 секунди и Серхио Перес от Ред Бул с 0.185 секунди.

Шампионът Макс Ферстапен (Ред Бул), който беше първи в предишната сесия през деня, остана едва на петата позиция в подреждането. Веднага след него финишира Шарл Льоклер от Ферари.

Бившият първенец Люис Хамилтън, който поднови договора си с Мерцедес до 2025 година, е едва на 17-то място.

Втората тренировка беше спряна в самото начало с червен флаг, след като Ланс Строл от Астън Мартин спря на пистата заради проблеми с хидравликата на болида, а в самия край и Серхио Перес също имаше трудности с автомобила си.

Квалификацията за място в Гран при на Италия и в събота, а състезанието е ден по-късно. Ферстапен може да спечели десета поредна надпревара, което ще бъде нов рекорд във Формула 1.