Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши 15-и в спринтовото състезание от Гран При на Великобритания. Надпреварата на Силвърстоун бе изключително интересна заради метеорологичните условия.

Цолов стартира от 23-ата позиция, след като това отреди вчерашната квалификация. На няколко пъти времето се промени още преди състезанието, когато вълеше. В крайна сметка точно преди подгряващата обиколка дъждът спря и всички освен Грегоар Соси се наредиха на решетката със сликове.

Българинът имаше проблеми при старта и загуби позиции, падайки чак до 29-ото място. В следващите обиколко обаче отново прогресира. В четвъртата обиколка Цолов мина 21-ви. В осмата отстъпи едно място на Рафаел Вилягомес, а на пистата започна да вали сериозно и заради това кола за сигурност се появи на пистата. Много от пилотите минаха през боксовете за гуми за мокър асфалт, включително и Цолов.

Колата за сигурност се прибра в края на 12-ата обиколка, при оставащи 7 състезателни тура. Пилотите в топ 10 бяха със сухи гуми, останалите – с мокри. При рестарта Барнард закачи Монтоя и го завъртя. Цолов се изкачи до 12-ата позиция за кратко. Още пилоти със сухи гуми потъваха назад и пет обиколки преди карирания флаг Никола вече бе в топ 10. Начело бе Колапинто пред Габриел Бортолето.

Никола Цолов се бори за 10-ото място, което дава една точка, но в крайна сметка пистата изсъхна още повече и пилотите със сликове започнаха да си връщат позициите. Българският пилот завърши 15-и, а Франко Колапинто спечели спринта.