Макс Верстапен може да стане за втори пореден път световен шампион във Формула 1 този уикенд на Гран при на Япония.

Пилотът на Ред Бул обяви, че ще направи всичко възможно, за да си гарантира титлата предсрочно, а това ще стане факт, ако нидерландецът спечели поне 8 точки или повече от Шарл Льоклер и 6 повече от съотборника си Серхио Перес в неделното състезание.

През този сезон Макс Верстапен записа 11 победи в досегашните 17 старта. Джордж Ръсел с Мерцедес регистрира най-доброто време в рамките на втората свободна тренировка на пистата „Сузука“ тази сутрин. Втори финишира съотборникът му Люис Хамилтън. Трети и четвърти останаха Верстапен и Перес.

Квалификацията за Голямата награда на Япония е в събота (8 октомври) от 9:00 часа, а състезанието е в неделя от 8:00 часа. Надпреварата можете да гледате на живо по DIEMA SPORT 3. Студийната програма започва 30 минути по-рано.