Шарл Льоклер спечели квалификацията и първото място за утрешното Гран При на Сингапур във Формула 1. Най-бързата обиколка на пилота от Ферари беше 1:49:412, а на второ място остана Чеко Перес, само на 0.022 секунди от него. На трето място се нареди Люис Хамилтън само с 0.054 секунди изоставане. Макс Ферстапен правеше обиколка много по-бърза от тази на Льоклер, но бе повикан в бокса, което остави нидерландеца бесен и чак на 8-то място за утрешното състезание.

БГНЕС
17 снимки

Квалификацията започна на леко моркра писта, като всички пилоти избраха гуми за мокра настилка. Още в началото имаше няколко завъртания на Льоклер и Кевин Магнусен. Като и Макс беше много близо до бетонните стени, след като колата му поднесе на един от завоите. Първото място в началната сесия от квалификацията взе Макс Ферстапен с вреле 1:53:057, а вторто място зае Хамилтън. От участие във втората част на квалификацията отпаднаха двата болида на Уилямс - Николас Латифи и Алекс Албън, както и Естебан Окон, Даниел Рикардо и Валтери Ботас, като малко над чертата остана Мик Шумахер, който измести именно финландеца от 14-то място в самия край на сесията.

Във втората фаза първото място си заслужи Шарл Льоклер с време - 1:52:343, а малко зад него останаха Люис Хамилтън и Макс Ферстапен. Изненадващо, Джордж Ръсел отпадна с 11-то място, а другите пилоти, които не стигнаха до заключителната фаза на квалификацията бяха - Ланс Строл, Фетел, Мик Шумахер и Джоу. Като пилотите на Астън Мартин рискуваха с най-меките гуми, за суха настилка, но този риск не се оправда и доведе до отпадането им.

В старта на третата и решаващата фаза на квалификацията, Льоклер сам пожела да използва именно най-меките гуми. Пилотът на Ферари бе напът да напусне бокса, но спря и съобщи по радиото, че иска гуми за суха настилка. Хамилтън също излезе на пистата с най-меките гуми на пирели. Малко по малко всички пилоти излязоха с този тип гуми, като само Цунода и Магнусен останаха с гуми за мокро. Хамилтън записа първото най-бързо време - 1:53:082. Времената много бързо започнаха да се подобряват, защото пистата изсъхваше все повече и повече.