Шарл Льоклер (Монако, Ферари) завъртя най-бърза обиколка в третата свободна тренировка на Формула 1 преди Гран при на Великобритания този уикенд. Той завърши пред Александър Албън (Тайланд, Уилямс) и Фернандо Алонсо (Испания, Астън Мартин).

Условията на Силвърстоун се промениха коренно след петъчните тренировки, тъй като през нощта във Великобритания температурите спаднаха рязко и над пистата се появиха дъждовни облаци. Очакваният дъжд намокри трасето за спринта във Формула 3, в който българинът Никола Цолов завърши 15-и, но пистата изсъхна почти изцяло за водещия шампионат.

Пилотите стартираха със сликовете, но дъждът се завърна над Силвърстоун след близо 25 минути. Най-бърз на мокрия асфалт с 1:27.419 минути бе Льоклер, който загърби петъчните тревоги с електрониката с категорична победа. Албън остана на 0.173 секунди зад него, а Алонсо финишира с 0.365 пасив.

Световният шампион Макс Ферстапен (Нидерландия, Ред Бул), завъртя твърде малко обиколки и бе едва осми с 0.846 секунди пасив. Неговият съотборник Чеко Перес (Мексико, Ред Бул) завърши с 14-о време при 1.485 секунди изоставане.

БТА / Автор: Ивайло Георгиев