Рекордът за най-много победи в един сезон вече принадлежи на Макс Верстапен. В Мексико той записа 14-и триумф и 9-и подреден за Ред Бул. Новият шампион във Формула 1 продължава да впечатлява с представянето си и при още два оставащи старта до края на сезона няма как нидерландецът да бъде спрян.

Видимият прогрес за Мерцедес би трябвало да успокоят екипа, макар че надеждите бяха за нещо повече. Да, те все още изостават от Ред Бул, но вероятно скоро ще могат да погледнат и към победите, а не само към подиумите.

Третото място на Серхио Перес му върна втората позиция в генералното класиране, но само 5 точки аванс пред Шарл Льоклер.

До края на шампионата във Формула 1 остават още две състезания – в Бразилия (11-13 ноември) и в Абу Даби (18-20 ноември). Надпреварите до края можете да гледате в каналите на DIEMA XTRA.