Люис Хамилтън с Мерцедес спечели 10-ия кръг на световния шампионат във Формула 1 на пистата "Силвърстоун".

Той записа 4-ата си победа през сезона пред 135 000 зрители. Втората позиция остана за съотборника му Нико Розберг. Трети се нареди Макс Верстапен с Ред Бул, а петицата се затвори от Даниел Рикардо и Кими Райконен.

В първите 5 обиколки пилотите вървяха зад кола за сигурност, след което Хамилтън пое уверено лидерството и не го отстъпи до края на надпреварата. Още в 7-ата обиколка Верлайн с Мейнър беше изхвърлен от акваплнинг извън трасето и отпадна. В 19-ата обиколка отпадна и Грожан с Хаас, а и Харианто не успя да звърши състезанието.

Така първите пет пилоти завършиха надпреварата така както и стартираха.

След днешното състезание Хамилтън се доближи максимално до Розберг в генералното класиране при пилотите. Люис остава на втората позиция с актив от 167 точки, докато Розберг е първи със 171.