Пилотът на Ферари Себастиан Фетел беше най-бърз в последния ден от предсезонните тестове във формула 1 на пистата в Каталуня.

Германският пилот направи най-бърза обиколка като спря хронометрите на 1:16.221 минути, изпреварвайки с 0.003 секунди британеца Люис Хамилтън с Мерцедес. Двамата водиха люта битка през миналия сезон за шампионската титла, но в крайна сметка пилотът на Мерцедес я спечели.

Трети се нареди Валтери Ботас с Мерцедес. Той е с изоставане от 0.340 секунди зад Фетел, направил общо 110 обиколки в петък.

Четвърти в днешните тренировки завърши Нико Хюлкенберг с Рено  и изоставане от 0.622 секунди, а веднага след него останаха Даниил Квят с Торо Росо, Карлос Сайнс младши с Макларън и Себастиан Грожан с Хаас.

Новият сезон във формула 1 започва на 17 март в Австралия, а всички стартове може да следите в каналите на DIEMA XTRA и PLAY DIEMA XTRA.